Resultat – Sommarserien 8 juni

2010-06-08
Klass A(42/43)
 1.Niklas WraneSöders SOL Tyresö48:12
 2.Andrew QuinIFK Lidingös SOK49:47+1:35
 3.Sven LundbäckStora Tuna OK51:58+3:46
 4.Niklas WansölinOK Ravinen54:58+6:46
 5.Peter AnderssonSöders SOL Tyresö55:56+7:44
 6.Neil DobbsIFK Lidingös SOK56:57+8:45
 7.Oskar GustafssonBoxholm-Mjölby OL57:11+8:59
 8.Stefan CarlssonHammarby IF OF57:12+9:00
 9. Per ForsgrenTMSOK58:17+10:05
 10.Oskar KarlinCentrum OK1:00:20+12:08
 11.Benjamin BilletCentrum OK1:00:49+12:37
 12.MikaelWlhemssonHammarby IF OF1:01:49+13:37
 13.Jan-Olof BogrenSundbybergs IK1:01:53+13:41
 14.Kennet OlanderTullinge SK1:02:11+13:59
 15.Tobias SpångHammarby IF OF1:02:26+14:14
 16.Andrea WesterdahlTullinge SK1:03:02+14:50
 17.Mats BergHammarby IF OF1:03:11+14:59
 18.Jakob CarlssonCentrum OK1:04:32+16:20
 19.Kristoffer EdshageCentrum OK1:04:37+16:25
 20.Lars GustavssonHammarby IF OF1:05:19+17:07
 21.Sofia ForsgrenOK Skogsfalken1:06:22+18:10
 22.Jerk RönnolsCentrum OK1:07:28+19:16
 23.Ingemar GardSöders SOL Tyresö1:08:11+19:59
 24.Stefan BergOK Ravinen1:08:25+20:13
 25.Tobias BergHammarby IF OF1:10:02+21:50
 26.Joacim TingstorpHammarby IF OF1:10:35+22:23
 27.Peter ThorsellCentrum OK1:11:16+23:04
 28.Magnus GrafströmCentrum OK1:13:09+24:57
 29.Jesper HanssonOK Södertörn1:13:37+25:25
 30.Torbjörn JohansonOK Södertörn1:13:55+25:43
 31.Conny EkstrandOKÄÖ1:14:23+26:11
 32.Lars ÖhrmanSöders SOL Tyresö1:14:43+26:31
 33.Per LjungStockholms OK1:17:40+29:28
 34.Christer NordströmOK Älvsjö-Örby1:23:29+35:17
 35.Mats Jensen-UrstadIFK Lidingös SOK1:27:18+39:06
 36.Elina JohnssonCentrum OK1:30:00+41:48
 37.Karin FägerlindCentrum OK1:31:02+42:50
 38.Martin ErikssonOK Södertörn1:38:58+50:46
 39.Kristofer ÖhmanSkogslöparna1:45:33+57:21
 40.Katarina Svenssonentrum1:46:24+58:12
 41.Emil TallhageCentrum OK1:46:56+58:44
 Anders BoströmTumba-Mälarhöjden OKFelst.
Klass B(68/68)
 1.Erik BoströmJärla Orientering38:35
 2.Johan SisellOK Södertörn39:17+0:42
 3.Axel WikströmSöders SOL Tyresö44:55+6:20
 4.Nina LarssonSöders SOL Tyresö47:24+8:49
 5.Oliver LinbladSöders SOL Tyresö47:36+9:01
 6.Moa KjellstrandCentrum OK48:43+10:08
 7.Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OK49:06+10:31
 8.Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK49:07+10:32
 9.Anders WinbladSöders SOL Tyresö49:45+11:10
 10.Anke XylanderSöders SOL Tyresö51:18+12:43
 11.Jan LindgrenOK Södertörn51:43+13:08
 12.Åke WansölinSöders SOL Tyresö52:33+13:58
 13.Mats KällTumba-Mälarhöjden OK52:43+14:08
 14.Björn LinderGustavsbergs OK53:15+14:40
 15.Bonne LöfmanAttunda OK54:05+15:30
 16.Jonatan LindellIFK Enskede54:10+15:35
 17.Tove LagerbergOK Södertörn54:30+15:55
 18.Bengt AnderssonSöders SOL Tyresö55:08+16:33
 19.Sune SisellOK Södertörn56:27+17:52
 20.Karin GustavssonSträngnäs-Malmby OL56:28+17:53
 21.Staffan ElmhagenSöders SOL Tyresö56:38+18:03
 22.Olof SundströmKlubblös57:06+18:31
 23.Jel SwederusSkogsluffarnas OK57:38+19:03
 24.Louise MarkstedtOK Södertörn58:09+19:34
 25.Annica JanssonIFK Lidingös SOK58:10+19:35
 25.Ulf BylundIFK Enskede58:10+19:35
 27.Bror FureskogAlfta-Ösa OK58:25+19:50
 28.Bo HedlundIFK Enskede58:51+20:16
 29.Hans Andersson StrinningAttunda OK59:26+20:51
 30.Per-Erik CarleniusAttunda OK59:57+21:22
 31.Petra SundströmCentrum OK1:00:36+22:01
 32.Alf LångSöders SOL Tyresö1:01:48+23:13
 33.Johanna DahlinCentrum OK1:01:59+23:24
 34.Mikael MoserKlubblös1:02:10+23:35
 35.Börje PahlénSöders SOL Tyresö1:02:30+23:55
 36.Stefan PerssonNynäshamns OK1:02:32+23:57
 37.Olle BlomgrenOK Södertörn1:03:01+24:26
 38.Arne KaiserKlublös1:03:20+24:45
 39.Joel MongårdSkogsluffarnas OK1:03:40+25:05
 40. Greger WedinSNO1:04:24+25:49
 41.Göran GlanshedIFK Enskede1:05:21+26:46
 42.Håkan SjökvistSöders SOL Tyresö1:06:10+27:35
 43.Karl-Erik BäckströmSOIK Hellas1:06:20+27:45
 44.Ulf BråsjöJärla Orientering1:06:39+28:04
 45.Ronny HedlundOK Södertörn1:06:55+28:20
 46.Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK1:07:11+28:36
 47.Håkan SvanOK Ravinen1:07:48+29:13
 48.SvenSöders SOL Tyresö1:08:35+30:00
 49.Carin KihlströmTäby OK1:10:04+31:29
 50.Elin MongårdSkogsluffarnas OK1:10:39+32:04
 51.Mattias HenrikssonCentrum OK1:12:05+33:30
 52.Ingemar JohnssonHaninge SOK1:14:10+35:35
 53.Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK1:14:58+36:23
 54.Hugo IsgrenIFK Enskede1:15:50+37:15
 55.Roland PerssonIFK Enskede1:16:12+37:37
 56.Bengt MattiassonSödertälje-Nykvarn OF1:16:14+37:39
 57.Jörgen WidlundNynäshamns OK1:22:14+43:39
 58.Magnus HolmströmSkogsluffarnas OK1:22:29+43:54
 59.Jan SturestigOK Södertörn1:22:36+44:01
 60.Ivar NordbergOKÄÖ1:24:21+45:46
 61.Matias AdlerHammarby IF OF1:25:43+47:08
 62.Lars ÖhmanFredrikshofs IF Skid & OK1:26:24+47:49
 63.Alve VandinTumba-Mälarhöjden OK1:35:12+56:37
 64.Kerstin EdqvistIFK Enskede2:02:28+83:53
 Christian ForsbergIFK EnskedeFelst.
 Elin Nygren-WåhlinOK SödertörnFelst.
 Andreas NorströmKlubblösUtg.
 Patrik FriskGustavsbergs OKUtg.
Klass C(94/97)
 1.Rune CarlssonSundbybergs IK38:57
 2.Björn MagnussonSkogsluffarnas OK40:08+1:11
 3.Erik Nygren-WåhlinOK Södertörn40:28+1:31
 4.Martin KarlssonCentrum OK40:48+1:51
 5.Kjell OlssonSöders SOL Tyresö41:09+2:12
 6.Tommy LindbergHaninge SOK41:26+2:29
 7.Daniel RåådOK Tyr42:44+3:47
 8.Mats LundbladTäby OK43:16+4:19
 9.Kjell HolmbergOK Södertörn43:22+4:25
 10.Sture NilssonStockholmspolisens IF OF43:39+4:42
 11.Micke GustafssonOK Södertörn45:30+6:33
 12.Stefa LadufjällGustafsberg45:46+6:49
 13.Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK45:54+6:57
 14.Bo DavidssonSolna OK47:48+8:51
 15.Sverker TirénSOIK Hellas47:52+8:55
 16.Margareta AnderssonSOIK Hellas48:01+9:04
 17.Jonas ErnfridssonSOIK Hellas48:18+9:21
 18.Benny BogstedtTullinge SK48:33+9:36
 19.Jan Olof NorénJärla Orientering49:40+10:43
 20.Åke BergmanStigfinnarna50:06+11:09
 21.Gert ForsbergIFK Enskede50:31+11:34
 22.Arne ÅhmanOK Klemmingen50:32+11:35
 23.Matti Elhad ohariCentrum OK50:48+11:51
 24.KennethBerglundSOIK Hellas51:17+12:20
 25.Björn StoltOK Ravinen52:08+13:11
 26.Ulf EskilssonOK Södertörn52:16+13:19
 27.Gunnar BramstenSundbybergs IK52:17+13:20
 28.Emma EndlingTumba-Mälarhöjden OK52:54+13:57
 29.Gunnar PerssonIFK Enskede52:57+14:00
 30.Britt EricsonHammarby IF OF53:32+14:35
 31.Solveig DillmanHammarby IF OF53:33+14:36
 32.CarlEnebybergs IF54:28+15:31
 33.Daniel WohlgemuthOK Ravinen54:45+15:48
 34.Viktor WohlgemuthOK Ravinen54:46+15:49
 35.Gunilla GlanshedIFK Enskede55:45+16:48
 36.Levin SvedbergSundbybergs IK56:07+17:10
 37.Anders WigrenTullinge SK56:18+17:21
 38.Olof RudinTumba-Mälarhöjden OK56:30+17:33
 39.Monica GustafssonCentrum OK56:32+17:35
 40.Tomas BruceOK Ravinen57:01+18:04
 41.Lars FidenFMV57:02+18:05
 42.Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OK58:04+19:07
 43.Ingvar JanssonSundbybergs IK58:43+19:46
 44.Peter BlombergKlubblös59:48+20:51
 45.Lars-Erik PernebyTullinge SK59:53+20:56
 46.Ove ArvidssonOK Södertörn1:00:35+21:38
 47.Maria LinesmoKlubblös1:00:39+21:42
 48.Björn BylundIFK Enskede1:02:42+23:45
 49.Göran RoosTelia1:02:49+23:52
 50.Gunnar MongårdSkogsluffarnas OK1:04:55+25:58
 51.Jan DahlgrenGustavsbergs OK1:05:00+26:03
 52.Staffan WikströmSöders SOL Tyresö1:05:15+26:18
 53.Uno EngmanIFK Enskede1:06:03+27:06
 54.Kjell BergmanStigfinnarna1:06:11+27:14
 55.Christina GranathOK Södertörn1:06:52+27:55
 56.Lars SandvikOK Ravinen1:06:57+28:00
 57.Sonja SundellSundbybergs IK1:07:06+28:09
 58.Hans JonssonHammarby IF OF1:07:17+28:20
 59.Staffan MelinderTullinge SK1:07:56+28:59
 60.Kerstin JensenKlubblös1:08:37+29:40
 61.Leif JehanderBromma-Vällingby SOK1:08:42+29:45
 62.Göran HaglundHaninge SOK1:08:45+29:48
 63.Erik-Olov ClothTullinge SK1:08:54+29:57
 64.Göran IvarezOK Södertörn1:09:00+30:03
 65.Andris RozenbachsTKIF1:09:13+30:16
 66.Gunnel GranqvistNynäshamns OK1:09:43+30:46
 67.Bror WahlbergHaninge SOK1:10:09+31:12
 68.Bengt YttermoOK Södertörn1:11:18+32:21
 69.Lennart WestergrenSöders SOL Tyresö1:12:53+33:56
 70.Ingvar OskarssonKlubblös1:13:23+34:26
 71.Clarita LindströmStigfinnarna1:14:11+35:14
 72.Bo SundbergSnättringe SK1:15:21+36:24
 73.Sven JanssonSnättringe SK1:15:24+36:27
 74.Robert BohmanSödertälje-Nykvarn OF1:16:01+37:04
 75.Berit LindungerHaninge SOK1:16:48+37:51
 76.Birgitta WestergrenTäby OK1:17:00+38:03
 77.Erika CarlingerSkogsluffarnas OK1:17:51+38:54
 78.Uno DahlMälarhöjdens IK1:18:52+39:55
 79.Gunnel JunegardOK Södertörn1:18:59+40:02
 80.Robert HenrikssonTullinge SK1:22:00+43:03
 81.Anders NelinTelia1:23:41+44:44
 82.David JonssonHammarby IF OF1:26:19+47:22
 83.Agnes BjörkSOIK Hellas1:27:20+48:23
 84. Annika LindströmSundbybergs IK1:27:31+48:34
 85.Gerd WennerströmTelia1:28:02+49:05
 86.Hannu Wennerströmelia1:28:06+49:09
 87.Ulla AnderssonOK Södertörn2:33:11+114:14
 88.Victor DavidssonSolna OK4:47:53+248:56
 Cedrik HannebergMälarhjdenFelst.
 Gertrud WilhemssonStigfinnarnaFelst.
 Maggan BogstedtTullinge SKFelst.
 Riina Larsson-MändFredrikshofs IF Skid & OKFelst.
 Lars LindgrenSkogsluffarnas OKUtg.
 Lovisa KällTumba-Mälarhöjden OKUtg.
Klass D(38/39)
 1.Åke AnderssonOK Älvsjö-Örby30:45
 2.Fredrik LarssnSundbybergs IK31:57+1:12
 3.Anders BackOK Ravinen33:58+3:13
 4.Jenny HolmstrmSkogslufanas OK34:44+3:59
 5.Torsten LundborgHammarby IF OF34:59+4:14
 6.Felix Tiderman BjörkblomSöders SOL Tyresö37:34+6:49
 7.Linnea OlovssonKlubblös38:24+7:39
 8.Britt-Marie DanellTullinge SK38:44+7:59
 9.Gunvor GranathNynäshamns OK39:26+8:41
 10.Ebba-Lisa FlygarTullinge SK40:33+9:48
 11.Karin LundeqvistOK Hällen40:42+9:57
 12.Rolandf HanssonSnättringe SK41:31+10:46
 13.Heidi BjerkhaugOK Ravinen41:47+11:02
 14.Gunnel BalckIFK Enskede42:44+11:59
 15.Yngve HedbergSnättringe SK42:55+12:10
 16.Anita LindbohmSkarpnäcks OL43:42+12:57
 17.Roland AlbinssonSöders SOL Tyresö44:02+13:17
 18.Bengt KarlssonTMOK44:57+14:12
 19.Lisa ErikssonSOIK Hellas47:12+16:27
 20.Mari-Louise TummlinSöders SOL Tyresö50:59+20:14
 21.Bengt ÅhlanderHammarby IF OF51:49+21:04
 22.Ulla-Britta HallJärla Orientering52:25+21:40
 23.Märtha FrykolmSIF52:38+21:53
 24.Bernt SvanlundEnybyberg1:01:02+30:17
 25.Berit SvanlundEnebybergs IF1:01:22+30:37
 26.Britt-Marie SkogSkogsluffarnas OK1:02:15+31:30
 27.John SjöbergOK Ravinen1:03:17+32:32
 28.Lars WestlingHammarby IF OF1:03:59+33:14
 29.Ulla-Britt ÅlebergAttunda OK1:05:47+35:02
 30.Arthur ErikssonHammarby IF OF1:07:19+36:34
 31.Curt AnderssonOK Södertörn1:16:48+46:03
 32.Ruben NathanSkogsluffarnas OK1:36:31+65:46
 Eva PerssonNynäshamns OKFelst.
 Jan HolmBriggenFelst.
 Jonas FredrikssonKlubblösFelst.
 Linnéa SkogSkogsluffarnas OKFelst.
 Sigrid BlomTullinge SKFelst.
 Yvonn BrantingSkarpnäcks OLFelst.
Klass E(8/10)
 1.Frida RamströmCentrum OK26:56
 2.Matias GivarzOK Södertörn27:59+1:03
 3.Per WesterGustavsbergs OK28:02+1:06
 4.Elin BergOK Ravinen28:07+1:11
 5.Gert GyllbrandGustavsbergs OK35:53+8:57
 6.Sonja PernebyTullinge SK40:38+13:42
 7.Wilma TidermanSöders SOL Tyresö40:58+14:02
 8.Margareta SundbergSnättringe SK44:38+17:42

Skapad av MeOS: 2010-06-09 12:03:05